Trwają badania nad używaniem generatywnej AI w PW

Gen-AI na PW: Kreatywna Rewolucja

Jak Politechnika Warszawska może wykorzystać potencjał modeli generatywnych w swoim codziennym funkcjonowaniu?

[English below]

Ankieta rankingu THE na temat badań interdyscyplinarnych

Zapraszamy do udziału w ankiecie międznarodowego rankingu Times Higher Education na temat doświadczenia naukowców z zakresu interdyscyplinarnych badań w naukach ścisłych.

Ankieta jest dostępna do 31 maja 2024 roku. Można ją wypełnić klikając na ten link.

Celem sondażu jest stworzenie nowego rankingu mierzącego wkład szkół wyższych w rozwój badań interdyscyplinarnych, a także poprawa doskonałości naukowej i współpracy między uczelniami. Do udziału szczególnie zachęcają Prorektor ds. Nauki, prof. dr hab. inż. Mariusz Malinowski oraz Zespół ds. rankingów Działu Analiz Strategicznych

Monitoring relizacji Strategii PW za 2023 rok

Dział Analiz Strategicznych jest odpowiedzialny za monitoring wdrażania celów operacyjnych i strategicznych w Politechnice Warszawskiej, zgodnie z dokumentem Strategii Rozwoju PW do roku 2030 (click here for English version of the document)

Wyniki badania „Motywacje wyboru studiów I stopnia w PW (2023/2024)"

Zakończyliśmy badanie sondażowe studentek i studentów I roku studiów I stopnia wszystkich wydziałów naszej uczelni. Chcieliśmy dowiedzieć się m.in. czym kierowali się przy wyborze, jak oceniają dostępne informacje oraz jakie mieli oczekiwania i czy PW je spełnia.

Startuje IV edycja badania satysfakcji pracowników PW!

Dział Analiz Strategicznych serdecznie zaprasza do udziału w corocznym „Badaniu obopólnej satysfakcji ze współpracy pracowników PW”, w ramach którego pracownicy PW już po raz czwarty proszeni są o ocenę różnych aspektów pracy i współpracy na PW. Badanie przeprowadzone jest w ramach programu Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza.

Intranet PW - konsultacje z użytkownikami

Dzięki naszym badaniom user experience chcemy jak najlepiej poznać potrzeby i przyzwyczajenia użytkowników, by Intranet PW mógł być przyjaznym i użytecznym narzędziem dla wszystkich osób pracujących w PW

Wyróżnienie HR Excellence in Research przedłużone

Dział Analiz Strategicznych wspierał Zespół ds. wdrażania strategii HRS4R w Politechnice Warszawskiej poprzez realizację badań wśród osób zaangażowanych w pracę naukową w PW.

Warsztat badawczy DAS

W Zespole DAS chętnie dzielimy się wiedzą z zakresu metodyki badań społecznych oraz uwzględniania perspektywy użytkownika w projektowanych procesach, produktach i usługach. W serii wpisów "Zrozumieć badania społeczne" staramy się zaprezentować specyfikę i użyteczność badań społecznych w sposób przyjazny dla odbiorców bez szerokiego doświadczenia w tej dziedzinie.

PW w rankingach międzynarodowych

grafika przedstawiająca front Gmachu Głównego PW

Dział Analiz Strategicznych odpowiada za koordynację działań związanych z pozycjonowaniem Politechniki Warszawskiej w rankingach krajowych i międzynarodowych. Informacje na temat wyników Uczelni w tegorocznych edycjach zestawień wkrótce dostępne na naszej stronie.

Dział Badań i Analiz to teraz Dział Analiz Strategicznych

czarno-białe okładki wybranych raportów z badań Działu

Dział Analiz Strategicznych to nowa jednostka zbudowana na 10-letnim doświadczeniu badań potrzeb społeczności PW oraz otoczenia społeczno-gospodarczego uczelni, prowadzonych przez Dział Badań i Analiz (od 2016) oraz Sekcję Wspierania Badań Społecznych (2012).

Trwa monitoring realizacji Strategii Rozwoju PW

Zbieramy dane od jednostek PW