Czym się zajmujemy?

Prowadzimy analizy strategiczne wspierające rozwój i zarządzanie Uczelnią, bierzemy udział w planowaniu i realizacji procesów wdrażania i zarządzania Strategią rozwoju PW, analizujemy wskaźniki i inne parametry realizacji Strategii.

Ponadto realizujemy badania społeczne i prowadzimy bazy danych wspierające rozwój i zarządzanie Uczelnią, w tym monitorowanie jakości kształcenia.

Swój warsztat badawczy doskonalimy od 2013 r. W ramach projektu „Podniesienie jakości zarzadzania uczelnią” badaliśmy potrzeby otoczenia społeczno-gospodarczego uczelni oraz procesy doskonalenia jakości kształcenia. Następnie poszerzyliśmy badania o temat transferu technologii i od 2016 r., już jako Dział Badań i Analiz w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW, realizowaliśmy badania użyteczne zarówno dla uczelni, jak i biznesu, wspierające tworzenie innowacji i zgłębiające przedsiębiorczość akademicką.

Jako DAS działamy od 2023 r., a pełny zakres naszych obowiązków określa Zarządzenie nr 10/2023 Rektora Politechniki Warszawskiej z dnia 8 marca 2023 r.