NERW2 PW Nauka - Edukacja - Rozwój - Współpraca

Okres realizacji projektu NERW2 PW Nauka - Edukacja - Rozwój - Wspłpraca to 01.03.2019 - 31.12.2023. W 2023 roku DAS w ramach NERW2 kontynuował działania rozpoczęte przez Dział Badań i Analiz CZIiTT PW.

Nasz Dział koordynował realizację Zadania nr 19: Badania społeczne na potrzeby podniesienia jakości kształcenia PW. Jego celem było wzmocnienie modelu zarządzania jakością kształcenia poprzez realizację badań społecznych otoczenia społeczno-gospodarczego uczelni, wsparcie w interpretacji uzyskanych wyników badań oraz wdrożenia zmian w procesie kształcenia na Politechnice Warszawskiej, w odpowiedzi na potrzeby i oczekiwania otoczenia społeczno-gospodarczego.

Politechnika Warszawska łącząc kształcenie studentów z realizacją badań naukowych na najwyższym poziomie i ich praktycznym wykorzystaniem na rynku pracy, musi na bieżąco analizować potrzeby otoczenia społeczno-gospodarczego oraz pojawiające się w świecie trendy edukacyjne, wprowadzając odpowiednie mechanizmy oraz dostosowując strukturę funkcjonowania i regulacje. W ramach Zadania 19 zrealizowaliśmy cykl badań społecznych oraz zaawansowanych analiz statystycznych, na potrzeby podniesienia jakości kształcenia na Politechnice Warszawskiej. Badania społeczne dotyczące jakości kształcenia są jednym z podstawowych mechanizmów wspierających system zapewniania jakości kształcenia. Przeprowadzona analiza potrzeb i oczekiwań rynku wobec Politechniki Warszawskiej, stanowić będzie podstawę do przeprowadzenia ewaluacji realizowanych działań w tym zakresie.