#powiedzPW

Sondaż #powiedzPW to inicjatywa konsultacji ze społecznością akademicką, funkcjonująca na Politechnice Warszawskiej od 2017 r. Celem Sondażu #powiedzPW jest zwiększenie uczestnictwa osób studiujących i pracujących w procesie podejmowania decyzji dotyczących uczelni, a także podniesienie poziomu satysfakcji ze studiowania i pracy w PW.

Idea dialogu i współpracy

Sondaż #powiedzPW to badania zainspirowane potrzebą sprawnej i skutecznej komunikacji między osobami kształcącymi się i pracującymi w PW a władzami naszej Uczelni. Sondaż jest okazją, aby w szybki sposób poznać zdanie społeczności akademickiej na tematy związane z organizacją życia na Uczelni. Wierzymy, że #powiedzPW stanie się istotnym narzędziem wspierającym rozwój Politechniki Warszawskiej.

Z inicjatywy kierowanej do osób studiujących sondaż rozszerzył się na całą społeczność Politechniki Warszawskiej, oferując wszystkim możliwość konsultacji i proponowania ulepszeń w PW.

Poszczególne edycje oznaczamy logotypem, w którym wskazujemy grupę, do której kierujemy dany Sondaż, czyli:

  1. Osoby studiujące,
  2. osoby pracujące lub
  3. osoby z całej Społeczności PW.
Logotyp sondazu #powiedzPW dla osób studiujących
Logotyp sondazu #powiedzPW dla osób pracujących
Logotyp sondazu #powiedzPW dla całej społeczności PW (osób studiujących, doktoryzujących się i pracujących)

Co dzieje się z wynikami?

Sondaż ma pomóc Władzom i poszczególnym jednostkom Uczelni podejmować decyzje związane z rozwojem na PW. Wyniki badania są każdorazowo przekazywane do Władz PW oraz do innych osób decyzyjnych, związanych z tematem danego sondażu.

Dodatkowo wyniki publikujemy na stronie internetowej oraz w kanałach informacyjnych PW.

Opis tego, jak działa sondaż. 1. Temat: identyfikujemy ważny temat do konsultacji. 2. Ankieta: opracowujemy i uruchamiamy sondaż. 3. Opinie: Zbieramy opinie na dany temat. 4. Analiza: Analizujemy i przekazujemy wyniki sondażu. 5. Decyzje: Na podstawie wyników podejmowane są decyzje. 6. Zmiany: Wprowadzane są zmiany na Politechnice Warszawskiej